تعمیر و تعویض کیسه‌ هوا – ایربگ یا کیسه هوا یک وسیله حفاظتی نسبتا مدرن است که در لحظه تصادف خودرو سریعا مملو از گاز شده و به صورت یک بالون حجیم مقابل سر، صورت، زانو و سایر اعضای بدن سرنشین پدیدار می‌شود تا از برخورد قسمت‌های حساس بدن افراد حاضر در کابین خودرو به قطعات سخت اتومبیل نظیر داشبورد، غربیلک فرمان، ستون‌ها و سایر بخش‌های بدنه پیش‌گیری کند. تعمیر کیسه هوا انواع خودرو ها در امداد خودرو تهرانی صورت می گیرد زمانی که ایربگ خودرو بعد از تصادف باز می شود باید کیسه های هوا تعمیر شوند. جهت حمل خودرو با یدک کش ، کفی یا دکل و یا تعمیر کیسه هوا خودرو شما امداد خودرو تهرانی در خدمت شماست. تنها کافی است با ما شماره ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.

تعمیر و تعویض کیسه‌ هوا در امداد خودرو تهرانی :

کیسه های هوا جهت تعمیر و تعویض به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

ایربگ سرنشینان جلو: کیسه‌های هوای جلو در قسمت داشبورد و غربیلک فرمان نصب می‌شوند تا در صورت بروز تصادف‌های نسبتا شدید، نیم‌تنه بالایی سرنشینان ردیف اول را از برخورد با بخش‌های سخت داشبورد، غربیلک فرمان، شیشه جلو و… محافظت کنند. این نوع از کیسه‌های هوا در ابتدا بیشتر برای افراد بزرگسال که بدون بستن کمربند ایمنی در خودرو می‌نشستند، طراحی شده بودند، اما بعد‌ها و در سال ۱۹۹۸ مورد بازطراحی قرار گرفتند. در گونه‌های جدید از سنسور‌های مختلفی جهت تشخیص وزن افراد، شدت تصادف، موقعیت صندلی و سایر موارد مرتبط بهره گرفته شده تا حداقل آسیب به سرنشینان خودرو، به ویژه بانوان و افراد کوچکتر وارد شود.

ایربگ زانویی: این نوع از کیسه‌های هوا در قسمت زیرین غربیلک فرمان نصب شده تا مانع آسیب رسیدن به زانو‌های راننده شوند. این نوع ایربگ اولین بار در کیا اسپورتیج به عنوان یک آپشن سفارشی به کار رفت، اما بعد‌ها به خودرو‌های بیشتری راه پیدا کرد. امروزه بسیاری از خودروسازان بزرگ همچون کیا،  هیوندای،  تویوتا و… از این نوع ایربگ در محصولات خود استفاده می‌کنند.

تعمیر و تعویض کیسه‌ هوا جانبی: این نوع از کیسه‌های هوا در سراسر طول پنجره‌ها نصب شده و هنگام تصادف از بغل و یا واژگون شدن خودرو، از سر و گردن سرنشینان محافظت می‌کنند. همچنین ایربگ جانبی از پرتاب تکه‌های ریز شیشه به سمت سرنشینان داخل خودرو در هنگام بروز تصادف ممانعت به عمل می‌آورد. این نوع از کیسه‌های هوا در صورت باز شدن تا چند ثانیه حالت خود را حفظ می‌کنند و این در حالی است که سایر انواع ایربگ در زمان بسیار کوتاه‌تری حالت خود را از دست می‌دهند.

تعمیر و تعویض کیسه‌ هوا میانی: در برخی تصادفات این امکان وجود دارد که سر سرنشین جلو به کتف راننده برخورد کرده و موجب بروز صدمه برای هر دو نفر شود. ایربگ میانی این خطر را از بین برده و آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل می‌رساند. شرکت جنرال موتورز در سال ۲۰۱۱ از این گونه ایربگ‌ها در بعضی محصولات خود استفاده کرد.

کیسه هوای عابر پیاده: این نوع ایربگ بر خلاف سایر کیسه‌های هوا وظیفه محافظت از سرنشینان درون خودرو را بر عهده ندارد، بلکه در صورت تصادف اتومبیل با یک عابر پیاده از وی در برابر ضربات ناشی از بدنه مستحکم خودرو تا حد امکان محافظت می‌کند. ایربگ عابر پیاده که اطراف شیشه جلو و در ستون‌های کناری آن نصب می‌شود، اولین بار توسط شرکت ولوو طراحی و به کار گرفته شد.

تعمیر و تعویض کیسه‌ هوا کمربند ایمنی: در برخی تصادفات شدید این امکان وجود دارد که کمربند‌های ایمنی صدماتی را به بدن سرنشینان وارد آورند؛ بدین منظور و به جهت کاستن از آسیب‌های ناشی از فشار کمربند ایمنی بر بدن کاربر، درون بعضی از کمربند‌ها نوعی کیسه هوا جاسازی شده که در هنگام تصادف باز می‌شود و از صدمه رسیدن به بدن سرنشین جلوگیری به عمل می‌آورد. شرکت‌هایی نظیر مرسدس بنز و لکسوس در بعضی خودرو‌های خود از این نوع ایربگ استفاده می‌کنند.

چه تفاوت‌ هایی در دو نوع ایربگ‌های SRS و SRP وجود دارد؟

حروف SRS مخفف شده عبارت Supplemental Restraint System به معنای سیستم محدودکننده مکمل است و معمولا طبق شاخصه‌های مقرر شده برای آن، کیسه‌های هوا بر اساس فشار وارده بر کمربند ایمنی سرنشینان عمل می‌کنند و قابلیت تنظیم میزان بازشدگی ایربگ در آن‌ها وجود ندارد. در واقع اگر فشار تصادف بر کمربند‌های ایمنی سرنشینان بیش از حد تعیین شده باشد، ایربگ SRS باز شده تا حفاظت از سرنشینان خودرو تکمیل شود. البته در صورت بسته نبودن کمربند ایمنی نیز جای نگرانی نیست، چرا که سنسور فشار ایربگ SRS خودرو‌های امروزی در جلو خودرو قرار داشته و پس از تشخیص تصادف شدید به سرعت وارد عمل می‌شود؛ بنابراین مستقل از فاکتور بستن یا نبستن کمربند عمل می‌کند.

اما فناوری SRP که به عبارت Supplemental Restraint And Protection اشاره دارد، جدیدتر بوده و در آن میزان انبساط کیسه‌های هوا قابل تنظیم است.  این سیستم برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۸ توسط شرکت رنو وارد صنعت خودروسازی شد و امروزه در بسیاری از تولیدات این شرکت نظیر تندر ۹۰ وجود دارد. ایربگ‎های SRP به نسبت میزان فشار وارده بر خودرو منبسط می‌شوند؛ بنابراین فرم آن‌ها قابل تطبیق با شدت ضربه وارده است. همچنین محتویات ایربگ SRP پس از برخورد سر یا بدن سرنشین خالی می‌شود تا خطر کمتری را برای فرد به دنبال داشته باشد. به طور کل و بر اساس صحبت‌های برخی کارشناسان، سیستم‌های ایربگ SRP معمولا ایمنی بالاتری نسبت به کیسه هوای SRS برای کاربران فراهم می‌آورند.

تعمیر کیسه هوا

تعمیر کمربند ایمنی:

کمربند ایمنی نیز می تواند گاهی دچار مشکل شده و خراب شود این عوامل می تواند به خاطر گیر کردن کمربند و یا مشکل در نگهداشتن راننده و همچنین مشکل در ساختار کمربند می باشد. امداد خودرو تهرانی در زمینه تعمیر کمربند قفل شده، تعمیر کمربند پوسیده، تعمیر تسمه کمربند، تعمیر کمربند ایمنی بازکردن، کمربند قفل شده، تنظیم کمربند، تنظیم فنر کمربند و تسمه کمربند و… بصورت حرفه ای فعالیت می کند و با کمترین هزینه کمربند ایمنی خودرو شما را تعمیر می کند. جهت مطالعه بیشتر در مورد تعمیر کمربند ایمنی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

امداد خودرو تهرانی با پیشینه دراز مدت در تعمیر و تعویض کیسه های هوا انواع خودرو ها در خدمت رسانی به شما پیشقدم بوده و با هزینه مناسب و با کادری حرفه ای و مجرب مشکلات فنی شما را در تمام زمینه ها و مشکلات خودرو حل می نماید. فقط کافی است با ما در تماس باشید. شماره تماس: ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.