تعویض کاربراتور

تعویض کاربراتور – از اصلی ترین قسمت های سیستم سوخت رسانی خودرو کاربراتور است. وظیفه کاربراتور مخلوط هوا و سوخت برای کار موتور در شرایط مختلف است. گاهی ممکن است در سیستم کاربراتور اختلال ایجاد شده و سیستم سوخت رسانی خودرو دچار مشکل شود در این حالت شما می توانید با تماس با امداد خودرو تهران و سایر شهرها در سریعترین زمان متخصصین ما را جهت امداد رسانی به خود در کنارتان ببینید.

وظایف کاربراتور در خودرو :

1- تهیه مخلوط هوا و سوخت در شرایط مختلف برای مصرف تعمیر موتور خودرو

2- کنترل مصرف سوخت خودرو در زمان کار عادی موتور

3- تامین نهایت قدرت در حالتی که موتور در بار کامل است.

4- روشن کردن موتور در حرارت های مختلف سرد یا گرم و کنترل دور موتور در حالتی که آرام کار می کند

5- دوام کاربراتور و قابلیت اعتماد بودن آن

6- راحتی، تعمیر و نگهداری کاربراتور

انواع کاربراتور :

کاربراتور ها از نظر جریان هوا به سه دسته تقسیم می شوند :

  • کاربراتور با جریان هوا از بالا به پایین
  • کاربراتور با جریان هوا از پایین به بالا
  • کاربراتور با جریان هوای افقی

کاربراتور با جریان هوا از بالا به پایین :

این نوع کاربراتور به جریان مخلوط تشکیل شده از سوخت و هوا جهت ورود به داخل خودرو کمک می کند و در نتیجه تغذیه موتور بهتر انجام می شود .  کمک دیگری که این نوع کاربراتور می کند این است که کاربراتور از نظر فضای تعمیراتی نیز بهتر می باشد. به همین دلیل این نوع کاربراتور برروی اکثر خودروها به کار می رود که می توانند شامل کاربراتورهای یک مرحله ای یا دو مرحله ای باشند . نیسان، پراید، پژو از این نوع کاربراتور است.

کاربراتور با جریان هوا از پایین به بالا :

از این نوع تعویض کاربراتور بیشتر در گذشته استفاده می شد که کار اصلی آن جلوگیری از ورود سوخت بصورت مایع به داخل موتور است. در حال حاضر با توجه به اینکه این کاربراتور از نظر فضای تعمیراتی از قابلیت دسترسی خوبی برخوردار نیست و علاوه برآن روشن شدن موتور در هوای سرد نیز به خوبی انجام نمی شود ، کاربردی ندارد . کاربراتور خودروهای قدیمی دهه ی ۶۰۱۹ معمولا از این نوع می باشد .

کاربراتور با جریان هوای افقی :

مزیت اصلی این نوع کاربراتور ارتفاع کمی است که درزیر درپوش موتوراشغال می کند . این نوع کاربراتور می تواند دارای ونتوری ثابت یا متغیر باشد . کاربراتور خودرو پیکان از نوع کاربراتور با جریان هوای افقی و با ونتوری متغیر می باشد .

تعویض کاربراتور

تعمیر کاربراتور می بایستی خواسته های زیر را برآورده سازد:

۱) تهیه مخلوط صحیح هوا و سوخت برای شرایط مختلف کار موتور در زمانی بسیار کوتاه

۲) مصرف کم سوخت در وضعیت کار عادی موتور

۳) امکان تأمین حداکثر قدرت در حالت بار کامل

۴) روشن شدن موتور در هر دما و کارکرد منظم آن در حالت دور آرام

۵) پایداری تنظیم های انجام یافته برای مدتی طولانی و امکان تنظیم با توجه به شرایط کاری موتور

۶) سادگی، قابلیت اطمینان و دوام

۷) سهولت تعمیر و نگهداری

تقویت یا تعویض کاربراتور در امداد خودرو

کاربرات ترکیبی از دریچه گاز و انژکتوره و اگرچه می‌توانید میزان ورودی سوخت را افزایش بدهید اما میزان ورودی هوا قابل افزایش نیست و در صورت تقویت و تعمیر موتور خودرو و درخواست هوای بیشتر، کاربرات باید با نمونه بزرگتر تعویض شود، پس به جای تقویت به فکر تعویض باشید.
توجه داشته باشید که بزرگتر کردن بیش از اندازه کاربراتور باعث افزایش قدرت نمی‌شود فقط باعث تاخیر پاسخ گاز ( حالتی شبیه کپ دریچه گاز برقی) می‌شود.

امداد خودرو شبانه روزی تهرانی یکی از معتبرترین شرکت های امداد خودرو تهران می باشد، این مجموعه دارای مجوز رسمی خدمات امدادی برای سامان دهی و بهبود خدمات به مشتری شکل گرفته است.هدف اصلی ما ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن برای شما عزیزان می باشد. جهت امدادرسانی می توانید با شماره ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.