تعویض دینام

تعویض دینام -ما در خصوص تعمیر و یا تعویض دینام با کمک متخصصان خود به صورت 24 ساعته و بصورت تعمیر در محل در خدمت شما می باشد. شما می توانید با تماس با شماره های موجود در وب سایت درخواست خود را ثبت کرده و در محل تعمیر تخصصی خودرو خود را به ما بسپارید – امداد خودرو تهران

دینام خودرو یکی از اساسی ترین قسمت های خودرو شما می باشدو وظیفه دینام این است که باطری را سارژ کند تا خودرو روشن شود و ایجاد خرابی در این قسمت مانع از شارژ شدن باطری و در نتیجه روشن نشدن خودرو می شود. تعویض دینام و یا تعمیر آن یکی از خدمات ما در خصوص امداد خودرو می باشد.

علل خرابی دینام :

عوامل متعددی می تواند موجب خرابی دینام شود که از این موارد می توان فرسودگی دینام و یا خرابی در سیم پیچی آن است. برای اینکه بفهمید دینام خراب است یا نه یکسری تست ها وجود دارد که از آن طریق می توان متوجه وجود خرابی در دینام شد. مثلا اگر پس از دو سه بار استارت زدن دیگر خودرو روشن نمی شود و یا پس از روشن شدن خودرو خاموش می شود نشان دهنده این است که دینام خراب شده است و نیاز دارد که تعمیر و یا تعویض شود.

نحوه تعمیر یا تعویض دینام خودرو :

برای اینکه متوجه شوید که ایراد از چیست باید برقکار خودرو را روی چاله ببرد و دینام را باز کند همواره دینام در زیر خودرو در دسترس است و در پایین تعمیر موتور خودرو قرار دارد. این قسمت دارای تسمه است که با کمک آن می چرخد و تولید برق می کند. این قطعه برای کار کردن نیاز به ذغال دارد اگر ذغال آن تمام شده باشد از کار می افتد و تعمیر کار با تعویض این ذغال ها می تواند آن را تعمیر کند.

در صورتی که ایراد از سیم پیچی باشد با ید کلا تعویض دینام صورت گیرد اما در صورتی که ایراد از تسمه و یا دیگر موارد باشد می تواند تعمیر شود.

 

تعویض دینام

آزمون های مورد نیاز جهت تفکیک قطعات سالم و معیوب در تعمیرگاه ها:

1- آزمون اندازه گیری ولتاژ خروجی دینام در امداد خودرو تهرانی

ابتدا خودرو را روشن نمایید به صورتی که تمام مصرف کننده های خودرو خاموش باشند پس از اینکه موتور خودرو گرم شد بصورت زیر ولتاژ را اندازه گیری نمایید. با ولت متر اختلاف ولتاژ بین بدنه دینام و خروجی دینام را اندازه گیری نمایید.

محدوده ولتاژ خودرو بین 13.8 تا 14.8ولت است. دقت نمایید در زمان اندازه گیری ولتاژ، مصرف کننده جدید ( فن رادیاتور و …) وارد مدار نگردد.

2- بررسی تسمه و پولی

جهت اطمینان از عدم لغزش تسمه بر روی پولی آن روغنی بودن و یا صیقلی بودن اطراف تسمه را کنترل نمایید. سپس جابه جایی تسمه به ازای نیروی 10 کیلوگرم را بین دو قسمت میل لنگ و دو پولی دینام بررسی نمایید. اگر در محدوده 8 تا 10 میلی متر نبود آنرا تنظیم نمایید.

3- بررسی صداهای مکانیکی و مغناطیسی

صدای غیر عادی باسد در داخل خودرو احساس شود و اطاق خودرو منعکس کننده آن باشد.

امداد خودرو شبانه روزی تهرانی یکی از معتبرترین شرکت های امداد خودرو در شهر تهران می باشد، این مجموعه دارای مجوز رسمی خدمات امدادی برای سامان دهی و بهبود خدمات به مشتری شکل گرفته است.هدف اصلی ما ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن برای شما عزیزان می باشد. جهت امدادرسانی می توانید با شماره ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.