تعمیر کمربند ایمنی

تعمیر کمربند ایمنی – ایجاد خرابی در کمربند ایمنی می تواند علل مختلفی داشته باشد و نوع خرابی کمربند ایمنی در یک خودرو با خودرو دیگر متفاوت باشد. ما در ادامه در امداد خودرو تهرانی به بررسی علت بروز خرابی کمربند ایمنی و تعمیر کمربند ایمنی انواع خودرو ها می پردازیم.

علل خرابی کمربند ایمنی :

1- خرابی و استعلاک در کمربند

2- خرابی در قرقره کمربند ایمنی

3- خرابی در محفظه فنر کمربند ایمنی

4- خرابی در گیره های کمربند

5- قفل نشدن کمربند به علت خرابی سری کمربند

امداد خودرو تهرانی خدمت رسان شما جهت تعمیر کمربند ایمنی خودرو شما در اسرع وقت می باشد. در ابتدا شاید تعمیر کمربند ایمنی ساده بنظر برسد اما ایراد در برخی قسمت ها مانند قرقره و در رفتگی فنر آن نیاز دارد تا یک متخصص در این حوزه بتواند بدرستی مشکل را رفع کند. جهت رفع خرابی کمربند ایمنی خودرو خود فقط کافی است با امداد خودرو تهرانی در تماس باشید تا متخصصان ما در اسرع وقت حاضر شده و آن را تعمیر نماید.

علت تعمیر کمربند ایمنی :

سالانه تعداد مرگ و میرهای زیادی بر اثر تصادف و فقدان بستن کمربند ایمنی و یا حتی ایراد در سیستم کمربند اتفاق می افتد که می شد با کمی تحمل و رسیدگی به این موضوع این اتفاقات نیفتد. کمربند ایمنی تا درصد بسیار بالایی راننده را در مقابل تصادف و آسیب محفوظ نگه می دارد اما در مقابل خرابی کمربند ایمنی می تواند در موقع حادثه درست عمل نکرده و مشکلات زیادی را بوجود بیاورد. گیرکردن کمربند و یا قفل نشدن کمربند ایمنی هنگام ضربه و حتی پارگی کمربند می تواند صدمات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

تعمیر کمربند ایمنی

روش‌هایی برای حل مشکل  و جلوگیری از تعمیر کمربند ایمنی خودرو

قبل از صرف هزینه و مراجعه به تعمیرکار برای حل مشکل کمربند ایمنی خود بهتر است کمربند خودرو خود را تمیز کنید، اینکار زمان زیادی نیاز نداشته و به سرعت انجام می‌شود. بر روی تسمه کمربند خودرو با گذشت زمان ذرات چربی و خاک جمع می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود تا وزن کمربند افزایش یابد و در نتیجه اصطکاک کمربند و قرقره‌ای که آن را جمع می کند، افزایش می‌یابد، در نهایت این موضوع باعث می‌شود تا کمربند جمع نشده و یا خیلی کند جمع شود، برای حل این مشکل از روش‌های زیر برای تمیز کردن کمربند ایمنی خودرو خود استفاده نمایید.

روش اول: استفاده از اسپری چند منظوره پولیش

در این روش همان طور که مشخص است باید از اسپری چند منظوره پولیش استفاده شود، تمام قسمت کمربند ایمنی خودرو را تکه تکه اسپری کرده و با استفاده از یک دستمال نخی تمیز آن را پاک کنید، استفاده نکردن از این اسپری باعث رفع چربی و گرد و غبار از روی کمربند شده و همچنین باعث براق شدن کمربند شده و به بافت آن آسیبی نخواهد رساند و علاوه بر آن تا مدت زمانی می‌تواند از نشستن گرد و خاک و چربی روی کمربند جلوگیری کند. پس از اینکه کمربند خودرو را به خوبی اسپری زده و تمیز کردید، چند مرتبه قسمت داخل باز شدن کمربند را نیز اسپری کنید تا اگر غبار و خاک داخل آن وجود دارد تمیز شود.

روش دوم:

در صورتی که به اسپری پولیش دسترسی ندارید می‌توانید از این روش برای تمیز کردن کمربند ایمنی استفاده کنید. این روش نسبت به روش اول به زمان بیشتری نیاز است. برای انجام این روش مراحل زیر را اجرا کنید:
قبل از انجام هر عملی کمربند ایمنی خودر را تا حدی که می‌توانید بیرون کشیده و برای پیشگیری از برنگشتن آن به داخل با استفاده از یک سنجاق قفلی یا گیره بزرگ و یا یک آچار فرانسه آن را نگه دارید. در سطلی مناسب مقداری آب ریخته و به آن مایع ظرفشویی اضافه کنید و آن را با هم مخلوط کنید تا با هم به خوبی مخلوط شوند.بر روی صندلی ماشین یک عدد حوله یا پارچه تمیز قرار دهید و سطل را روی ان بگذارید و کمربند ایمنی خودرو را به مدت ۳۰ دقیقه داخل سطل آب قرار دهید.
بعد از مدت زمان گفته شده می‌بینید که جرم‌ها و کثیفی‌های کمربند به داخل سطل آب انتقال می‌یابند و کمربند تمیز می‌شود.
در ادامه کمربند را داخل سطل آب تمیزی قرار دهید و سپس خارج کنید و با حوله خشک کنید.
برای آنکه کمربند کاملا خشک شود به مدت چند ساعت آن را همچنان آویزان نگه دارید تا کاملا خشک شود.
حال اگر مشکل جمع نشدن کمربند خودری شما با این روش‌ها برطرف نشود، همانطو که گفته شد می‌تواند در قسمت فنر جمع کننده مشکلاتی وجود داشته باشد. در این صورت فنر کمربند باید با کمک یک متخصص تعمیر و یا تعویض شود. در این حالت فقط کافی است با امداد خودرو تهرانی به شماره تماس: ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ درتماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.