تعمیر تخصصی خودرو

تعمیر تخصصی خودرو های هیبرید Hybrid الکترونیک

تعمیر تخصصی خودرو – با توجه به اینکه به مرور بر تولید خودروهای هیبریدی اضافه می شود و استقبال از این نوع خودروها بیشتر شده است شرایطی پیش آمده است تا جهت تعمیر این خودرو ها و رفع مشکلات فنی آن نیازمند تعمیرکاران متخصصی در این حوزه باشد.

ما در امداد خودرو تهرانی متخصصانی داریم تا در صورتی که در خودرو هیبریدی نیز مشکل فنی ایجاد شود بصورت کاملا حرفه ای خودرو را تعمیر نمایند.

معنای هیبرید:

هیبرید (Hybrid) از نظر لغوی، به هر چیزی گفته می شود که از ترکیب دو یا چند چیز تشکیل شده است. مانند یک قطعه موسیقی هیبرید که ترکیب پاپ یا راک است.

تعمیر تخصصی خودرو هیبریدی چیست؟

خودرو های هیبرید به طور عمومی از دو منبع نیروی متفاوت برای حرکت استفاده  می کنند اما آنچه امروزه به عنوان خودروی هیبرید شناخته می شود، خودرویی است که از نیروی یک موتور درون سوز (بنزینی یا دیزل و حتی گاهی گازسوز) و یک موتور الکتریکی برای حرکت استفاده می کنند.

انواع خودروهای هیبرید:

دسته بندی خودروهای هیبریدی از نظر قوای محرکه آنها می تواند خودروهای هیبرید سری و خودرو هیبرید موازی. در خودروهای هیبرید سری موتور درون سوز مستقیما به چرخ ها متصل نیست و مانند یک ژنراتور است و عاملی که خدرو را به حرکت در می آورد موتور الکتریکی است.

تعمیر موتور خودرو موازی و سری نیازمند تخصص خاص خود است که متفاوت از موتورهای معمولی است. در خودروهای هیبرید موازی، موتور درون سوز به همراه موتور الکتریکی نیروی خودرو را تامین می کند، به این معنی که هر دوی آنها به چرخ ها متصل هستند و هر یک به تنهایی می توانند نیروی حرکتی خودرو را تامین کنند.

در بعضی از مدل ها، موتور الکتریکی به عنوان یک مجموعه واحد با موتور درون سوز و کوپل شده به آن طراحی می شود و در بعضی دیگر از مدل ها این موتور الکتریکی به عنوان واحدی جدا از موتور درون سوز طراحی شده که در نهایت کارآیی کلی هر دوی این روش ها یکسان است

باتری هیبرید چیست و تا چه اندازه توان دارد؟

یک ماشین هیبرید شامل موتور الکتریکی و یک موتور سوختی است. هنگامی که در خودروی هیبرید، موتور سوختی دیزل توسط بنزین راه اندازی می شود، موتور الکتریکی خودرو توسط باتری های هیبریدی راه می افتد.

باتری های هیبریدی با باتری های معمولی متفاوت است و دارای قطعه ای با طراحی پیشرفته تر می باشد. باتری هیبریدی بجز خودروهای هیبریدی برخی شرکت ها باید پس از طی مسافتی شارژ شوند

طول عمر باتری های هیبرید:

طول عمر باتری های هیبریدی مطابق با ضمانت شرکت های تولید کننده این نوع باتری معادل 110000 کیلومتر است. اما توصیه اکید بر این است که کل سیستم هیبرید سالی یکبار بررسی شود.

اینورترها و کانورترها در هیبرید:

به طور کلی، اینورتر یک قطعه الکتریکی است که جریان DC منبع را به جریان AC تبدیل می کند.

در یک خودروی هیبریدی نیز، اینورتر با تبدیل ولتاژ DC باتری به سیگنال AC برق مورد نیاز برای موتور الکتریکی را تامین می کند.

کانورتر باتری هیبریدی، ولتاژ باتری را از یک سطح ولتاژ به سطح دیگری از ولتاژ انتقال می دهد.

تعمیر تخصصی خودروهای هیبرید Hybrid الکترونیک در امداد خودرو تهرانی

شارژ باتری خودروی هیبرید از کجا می آید؟

در خودروهای هیبرید در زمان کارکرد موتور درون سوز در صورت خالی بودن شارژ باتری ها، با چرخش موتور الکتریکی توان الکتریکی تولید می شود و این توان الکتریکی در نهایت باتری های خودرو را شارژ می کند. البته در بعضی از انواع خودروها و به ویژه  در سری- موازی، یک دینام در مسیر انتقال قدرت موتور درون سوز به چرخ ها قرار دارد که به طور پیوسته می تواند باتری خودرو را شارژ کند.

آیا خودروهای هیبرید را می توان با برق شهری شارژ کرد؟

در سال های اخیر شماری از شرکت ها نمونه هایی موسوم به plug in Hybrid معروف به پلاگین تولید کرده اند که در آنها شارژ باتری ها علاوه بر روش های گفته شده از طریق اتصال خودرو به شارژرهای مخصوص هم امکان پذیر است.

اصلی ترین اجزای یک خودروی هیبرید عبارت است از:

تعمیر تخصصی خودرو – موتور درون سوز (معمولا بنزینی)، موتور الکتریکی، ایورتر، باک سوخت، مجموعه باتری ها، گیربکس، سیستم تقسیم نیرو و مجموعه الکترونیکی مدیریت سیستم هیبرید.

گیربکس به کار رفته در این خودروها تعمیر گیربکس اتوماتیک است که امداد خودرو تهرانی تعمیرات حرفه ای این نوع گیربکس را انجام می دهد.

تعمیر تخصصی خودرو های هیبریدی موجود در ایران:

خودرو های هیبریدی موجود در ایران شامل موارد زیر است:

تویوتا کمری SE

لکسوسNX300H

تویوتا پریوس

تویوتا کمری XLE

لکسوس CT200H

در مرکز تخصصی امداد خودرو تهرانی ، تعمیرات الکترونیک خودروهای هیبرید اعم از اینورتر و کانورتر هیبرید، باتری هیبرید، یونیت BSM هیبرید و موارد مشابه با ضمانت کامل تعمیرات انجام می شود.

تعمیر تخصصی خودرو

تعمیر تخصصی خودرو بنزینی:

تعمیر خودروهای بنزینی در امداد خودرو تهرانی شامل قسمت های مختلف خودرو می باشد به عنوان مثال تعمیر موتور خودرو . موتوری که به علت عدم رسیدگی نیازمند تعمیر یا تعویض است، معمولا پرهزینه‌ترین مشکل در نگهداری خودرو است که یک راننده ممکن است با آن مواجه شود. برای اینکه موتور خودروی شما کارکرد نرم و روانی داشته باشد نکات زیر که توصیه متخصصان رده بالای خودرو است را رعایت کنید. معمولا رانندگان با رعایت‌نکردن این ۵ مورد، موتور خودروی خود را نابود می‌کنند که می توانید در ادامه مطلب با آنها بیشتر آشنا شوید.

امداد خودرو شبانه روزی تهرانی یکی از معتبرترین شرکت های امداد خودرو در شهر تهران می باشد، این مجموعه دارای مجوز رسمی خدمات امدادی برای سامان دهی و بهبود خدمات به مشتری شکل گرفته است.هدف اصلی ما ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن برای شما عزیزان می باشد. جهت امدادرسانی می توانید با شماره ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.