تعمیر جلوبندی خودرو – قسمتی که در زیر و جلوی خودرو شما قرار دارد را جلوبندی خودرو می گویند. ارتباط بین دوقسمت شاسی و اتاق خودرو همان جلوبندی است. فعالیت های اصلی خودرو شامل جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو است  و مشکل در هریک از آنها باعث خرابی کامل خودرو و یا در مواردی باعث توقف کامل خودرو می شود.

در صورت مشکل در جلوبندی خودرو خود می توانید با امداد خودرو تهرانی تماس بگیرید تا در سریعترین زمان امدادرسان ما جهت رفع و تعمیر خودرو شما در صحنه حاضر شود.

در ادامه به بررسی سیستم تعلیق خودرو می پردازیم که در واقع دو وظیفه مهم و اساسی دارد که شامل موارد زیر است:

  • کار اول سیستم تعلیق خودرو کنترل ناهمواری های سطح جاده است به این صورت که با کنترل سطوح ناهموار سطح جاده و مسیر حرکت خودرو ایمنی لازم را جهت حرکت خودرو ایجاد کرده و مانع از خودروها هنگام عبور از جاده ها با دست اندازها و ناهمواری هایی در مسیر عبور خود مواجه می شوند که می تواند علت آنها کنترل سرعت راننده و یا خرابی جاده ها می تواند باشد. اینجاست که سیستم تعلیق خودرو وارد ماجرا شده و ارتعاشات و تکان هایی که بخاطر مسائل گفته شده ایجاد شده را کنترل می کند.
  • مورد دوم کنترل و هدایت پذیری و افزایش امنیت و انعطاف خودرودر پیچ های جاده ها است بخصوص زمانی که ترمز گرفته می شود.

یکی از افکار اشتباهی که برخی افراد دارند این است که فکر می کنند تعمیر جلوبندی و رسیدگی به سیستم تعلیق فقط باعث نرم کار کردن خودرو است و جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو آنچنان مهم نیست که مانند تعویض روغن خودرو و ترمز های خودرو همواره به آنها رسیدگی شده و سرویس شوند که می تواند این فکر آسیب بسیاری را به خودرو شما وارد نماید.

می توان گفت که یکی از مهمترین قسمت های خودرو جلوبندی آن است که اساسی ترین قسمت خودرو می باشد و وجود ایراد در این قسمت از لحاظ هزینه و مشکل فنی، دردسر بزرگی خواهد بود. اما در صورتی که مشکلی در این زمینه برای خودرو شما وجود دارد امداد خودرو تهرانی با هزینه ای مناسب و در سریعترین زمان می تواند یاریگر شما باشد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

اجزای تشکیل دهنده سیستم جلوبندی:

اجزایی که در کنار هم قرار می گیرند و عملکرد جلوبندی خودرو را بوجود می آورند تنوع زیادی دارد که می توان از این موارد فنرها، کمک فنرها، طبق ها و بوش یا سیبک را به عنوان مهمترین جزء جلوبندی خودرو نام برد که فنرها از مهمترین این ها است و ارتعاشات وارده بر خودرو هم از طریق همین فنر ها جذب شده و مانع از انتقال آنها به داخل کابین ماشین می شود. فنرها ی جلوبندی خودرو انواع مختلفی دارد. شامل فنرهای لول، پیچشی و تخت است.

تعمیر جلوبندی خودرو
تعمیر جلوبندی خودرو

نکته ی مهمی که در اینجا وجود دارد این است که تنها چیزی که باعث نرمی حرکت خودرو می شود و ارتعاشات را از بین می برد تنها فنرها نیستند و فنرها به تنهایی نمی توانند از بین برنده ی این ارتعاشات باشند و حتی ممکن است برای یک مدت زمان طولانی نوسان کنند؛ برای اینکه این نوسانات از بین برود از کمک فنر ها جهت کنترل استفاده می کنند.

در انتها باید گفت سیبک ها عمدتا قطعات کروی فلزی هستند که به یک بازو وصل می شوند. این قطعات علاوه بر آنکه اتصال قسمت‌های مختلف را بر عهده دارند در پاره ای از مواقع حرکت های چرخشی را نیز فراهم می کنند. سیبک‌‌ها نباید حرکت عمودی چندانی داشته باشند چون انجام شدن این عمل و لق شدن باعث میشود که دچار فرمان زدگی شود. بوش‌ها مانند سیبک‌ها هستند؛ فقط تفاوت آن این است که حرکت دورانی آنها فقط در یک جهت است که این با سیبک ها متفاوت است.

میله تعادل دیگر قسمتی است که در جلوبندی خودرو بسیار بااهمیت است و وظیفه آن تقسیم نیرو بین چرخ ها است. این نیروها یاریگر خودرو در سرپیچ ها بوده و از کشش خودرو به یک سمت و چپ کردن خودرو جلوگیری می نماید. اما بلبرینگ ها قسمتی دیگر از جلوبندی خودرو هستند که در تعمیر جلوبندی خودرو از جمله مواردی است که مد نظر قرار می گیرد و کار آن این است که با وجود آنکه شاید از نظر خیلی ها ، تجهیزات چندان مهمی نباشند ولی باید بدانید که خرابی در آن می تواند صدماتی را به جلوبندی خودرو وارد کند که عملا  قابل جبران نباشد.

نکاتی کلیدی درباره ی تعمیر جلوبندی :

1- زمانی که خودرو تصادف کرده یا ضربه ای محکم به آن وارد می شود مخصوصا اگر این ضربه از سمت جلو به خودرو شما وارد شده باشد شاسی از حالت فابریک خود خارج می شود . برای اینکه شاسی را به حالت اولیه برگردانید باید به یک صافکار و ارائه دهنده ی ماهر خدمات ویژه ی شاسی خودرو مراجعه کنید.  باید دانست اگر صافکاری و برگرداندن به درستی انجام نشود ایرادات زیادی را بوجود می‌آورد که یکی از آنها خرابی جلوبندی خواهد بود.

قسمتی دیگر که در تعمیر جلوبندی خودرو وجود دارد سگ دست است که کمک می کند تا خودرو انحرافی نداشته باشد از این مطلب می توان متوجه شد که در صورتی که خودرو شما به یک سمت کشیده می شود ممکن است ایراد از سگ دست باشد و نیاز باشد تا تعمیر بر روی آن صورت پذیرد.

همیشه توجه داشته باشید که سرو صدای خودرو در واقع صحبت خودرو با اهل فن می باشد و آنرا کسی متوجه می شود که بسیار ماهر باشد. امداد خودرو تهرانی با تجربه چندین ساله در حوزه امداد رسانی در خدمت شما عزیزان در خصوص تعمیر تخصصی خودرو می باشد. متخصصان ما ازعان دارند که مثلا اگر سر و صدای در قسمت جلوبندی به گوش رسید، به طوری که صدای حاصل از ورود به ناهمواری های خیابان ها به صورت تق تق از جلو خارج شد. یعنی سیستم تعلیق ماشین شما نیاز به تعمیر دارد و هرچه سریع‌تر باید نسبت به رفع نقص آن اقدام کنید.

اگر سیستم ترمز خودرو شما دچار نقص شده باشد، نیروی حاصل از ترمزگیری به‌طور یکسان بین تمام چرخ ها پخش نخواهد شد. به همین دلیل شما زمانی که ترمز می گیرید به یک چرخ نیروی بیشتری وارد شده و حاصل آن انحراف خودرو به یک سمت می‌شود. حال خوب است بدانید که برای حل این مشکل، فقط کافی است شما به یک ترم سازی مراجعه کرده و مشکل خودرو خود را بگویید، وی به خوبی این نقص را رفع خواهد کرد.

مورد دیگری که در ادامه می خواهیم توضیح بدهیم میل تعادل خودرو است و باید بدانید که اگر این قسمت از خودرو شل باشد سر و صدایی در اثر برخورد آن با بخش های دیگر ایجاد می‌شود که در ادامه گیجی خودرو شما را به همراه خواهد داشت. علت ایجاد این مشکل عدم سرویس درست جلوبندی و چک نکردن میل تعادل است. در هر حال اگر احساس کردید که خودرو گیج است نیاز است که جلوبندی و میل تعادل و فنرها بررسی شده و در صورت لزوم تعمیر بر روی آنها صورت پذیرد.

امداد خودرو شبانه روزی تهرانی یکی از معتبرترین شرکت های امداد خودرو در شهر تهران می باشد، این مجموعه دارای مجوز رسمی خدمات امدادی برای سامان دهی و بهبود خدمات به مشتری شکل گرفته است.هدف اصلی ما ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن برای شما عزیزان می باشد. جهت امدادرسانی می توانید با شماره ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.