بکسل خودرو

ما در این مقاله از امداد خودرو به بررسی ساختار سیم بکسل و همچنین امدادرسانی و بکسل خودرو می پردازیم. ابتدا توضیح مختصری درباره ساختار سیم بکسل می پردازیم:

ساختار سیم بکسل خودرو :

سیم بکسل در واقع مانند سیم و ریسه از به هم تنیدن تعدادی سیم تشکیل می شود به اینصورت که از به هم تنیدن سه سیم به دور هم رشته سیم تشکیل شده و از تابیده شدن رشته سیم ها به دور مغذی سیم بکسل به دست می آید. در ساخت سیم بکسل خودرو از سیم هایی با جنس استیل و فولادی براساس نوع کاربرد و شرایط محیطی که قرار است در آنجا مورد استفاده قرار بگیرد، می توان استفاده کرد.

موارد استفاده از سیم بکسل :

در صورتی که خودرویی دچار مشکل فنی باشد و نتواند حرکت کند جهت رساندن خودرو به مکانی جهت تعمیر و یا جهت پارک در جایی مناسب از سیم بکسل استفاده می شود.

بخش های اصلی در سیم:

به طور کلی در هر وسیله ای چند بخش اصلی وجود دارد، در تمام انواع سیم ها هم سه بخش اصلی وجود دارد، این سه بخش عبارت است از:

مفتول: از پیچش چند مفتول به دور هم استرند ایجاد می شود. آهن، فولاد، برنز، فولاد ضد زنگ و … به عنوان مفتول در سیم استفاده می شود.

استرند: بخشی از سیم که به حالت مارپیچ مانند به دور هسته آن تابانده می شود.

هسته یا مغزی: بخش اصلی و مرکزی سیم که در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم دارد.

در صورت بروز مشکل فنی در خودرو برای اینکه خودرو را بتوانید به جایی دیگر منتقل کنید باید آنرا بکسل کنید و جهت جابه جایی خودرو اولین مرحله داشتن سیم بکسل مناسب و پیدا کردن خودرویی است که قدرت جابه جایی ماشین شما را متناسب با مدل و وزن ماشین داشته باشد. امداد خودرو تهرانی با بهره مندی از خودروهای یدک کش و مناسب برای بکسل خودرو می تواند در سریعترین زمان در صحنه حاضر شده و خودرو شما را تا رساندن به مقصد جهت تعمیر تخصصی خودرو همراهی کند.

روش ساخت بکسل ثابت

انتخاب بهترین محل در هر دو خودرو که سیم یا طناب بکسل را به آن وصل کنیم؛ اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین گزینه برای این امر، قلاب حلقه‌ای شکل روی سپر است؛ البته توجه داشته باشید که شکل و حالت آن در انواع ماشین یکسان نیست.

نکته مهم: قلاب روی سپر، گزینه مناسبی برای بکسل ماشین اتومات سنگین نیست؛ زیرا سیستم تعلیق را تحت فشار قرار داده و گاهی منجر به آسیب رساندن به قطعات خودرو می‌شود.

بکسل خودرو

کنترل ماشین پیش از بکسل کردن

فرمان، چراغ راهنما و ترمز را هنگام کشیدن خودرو بررسی کنید تا ایراد خاصی نداشته باشند. می توان گفت بخاطر اینکه هنگام خاموشی موتور در خودروهایی با تعمیر گیربکس اتوماتیک محدودیت حرکتی وجود دارد توصیه بر این است که از وانت یدک کش برای کشیدن خودروهای هیدرولیک استفاده شود.همچنین جهت اطمینان بیشتر تمام اتصالات را بررسی نمایید.

در صورت نیاز حتما یک وسیله خودروبر یا یک وانت یدک‌کش اجاره کنید و با بکسل ماشین در شرایط نامناسب، امنیت خود و دیگران را به خطر نیاندازید. چه در صورتی که یدک‌کش اجاره کردید یا خود اقدام به بکسل می‌کنید؛ حتما تجهیزات و اتصالات را بررسی کنید تا تمام فرآیند در سلامت کامل انجام شود.

نکاتی در رابطه با بکسل خودرو

• از سیم بکسل محکم و ضخیم و مستحکم برای بکسل استفاده نمایید زیرا در صورتی که سیم ضعیف باشد فشاری بر خودرو وارد کرده و یا حتی ممکن است باعث ایجاد مخاطره ای برای هر دو خودرو شود.
• برای فهماندن به خودرو های پشت سر و اطراف فلاشر خودرو را روشن کنید
• شرایط را از طریق یک علامت بر روی آنتن یا سقف به دیگران نمایش دهید تا بفهمند که خودرو بکسل است و مراقب سرعت خود باشند
• برای تردد از خلوت‌ترین مسیری که ناهموار هم نیست، استفاده کنید.

امداد خودرو شبانه روزی تهرانی یکی از معتبرترین شرکت های امداد خودرو در شهر تهران می باشد، این مجموعه دارای مجوز رسمی خدمات امدادی برای سامان دهی و بهبود خدمات به مشتری شکل گرفته است.هدف اصلی ما ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن برای شما عزیزان می باشد. جهت امدادرسانی می توانید با شماره ۰۹۳۵۱۱۶۵۰۴۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.